Voľný čas - Na skok od nás


tr>
Pribylina

4,5 km


Múzeum Liptovskej dediny - Pribylina

Múzeum v prírode je najnavštevovanejšou expozíciou Liptovského múzea. Okrem expozícií tradičného spôsobu života a zamestnania rôznych spoločenských a sociálnych vrstiev Liptova v minulosti má múzeum v prírode stálu ponuku programových podujatí.
Liptovský Hrádok

15 km


Kaštieľ a hrad - Liptovský Hrádok

Na začiatku 14. storočia dal pri sútoku Belej a Váhu, pod výbežkami Nízkych Tatier, zvolenský župan Donč postaviť gotický kamenný hrad na nevysokej vápencovej skale. Hrad obkolesili vodnou priekopou, ktorá sa zachovala v podobe jazierka dodnes.Od roku 2002 začala prebiehať rekonštrukcia a tak sa Hrad môže pýšiť kompletnou renováciou!
Stanišovská jaskyňa

23 km


Stanišovská jaskyňa, Liptovský Ján

Jediná celoročne prístupná jaskyňa na Liptove otvorená každý deň. Dokonalý zážitok zažijete pri objavovaní čarovného podzemia so sprievodcami - jaskyniarmi. Budete kráčať popri stenách, ktoré voda a matka príroda vymodelovala do neopísateľných tvarov.
Demänovská ľadová jaskyňa

24 km


Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody

Demänovská ľadová jaskyňa predstavuje severnú časť svetoznámych Demänovských jaskýň. Pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne, bizardnými a mohutnými tvarmi podzemných priestorov, vzácnou jaskynnou faunou, ako aj bohatou históriou.
Liptovská Mara

25 km


Liptovská Mara

Rieka Váh spôsobovala v minulosti mnohé záplavy, preto bola vybudovaná tzv. Vážska kaskáda - systém priehrad a vodných elektrární, ktoré už mnoho rokov úspešne ochraňujú sídla pred povodňami. Prvá priehrada Vážskej kaskády - Najväčšia vodná nádrž na Slovensku - Liptovská Mara bola vybudovaná v rokoch 1965 až 1975. Rozloha vodného diela je 22 km2 a maximálna hĺbka 43 m. Vďaka svojej veľkosti si právom zaslúži prívlastok - Slovenské alebo Liptovské more.
Aquapark Tatralandia

29 km


Aquapark Tatralandia – Liptovský Mikuláš

Tatralandia Holiday Resort je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy s ubytovaním na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Jeho súčasťou je Aquapark Tatralandia a ubytovací komplex Holiday Village Tatralandia.
Važecká jaskyňa

30 km


Važecká jaskyňa

Važecká jaskyňa je jedna z najznámejších jaskýň na severnom Slovensku. Hoci dĺžkou patrí medzi kratšie sprístupnené jaskyne, známa je výskytom bohatej kvapľovej výzdoby, pozoruhodnými nálezmi kostí jaskynných medveďov, ako aj vzácnou jaskynnou faunou.
Važecká jaskyňa

31 km


Štrbské pleso

Štrbské pleso (1346 m) je nielen najznámejšie a najnavštevovanejšie tatranské pleso ale i najvyššie položená turisticko-liečebná osada vo Vysokých Tatrách, na južnom brehu tohto jazera. V roku 1872 vyrástla na južnom brehu Štrbského plesa poľovnícka chatka zemepána Jozefa Szentiványiho a stala sa zárodkom neskoršieho turistického strediska Štrbské Pleso.
Medvedia štôlňa

31km


Medvedia štôlňa, Žiarska dolina

Jediné sprístupnené staré banské dielo na Liptove. Zážitok, na ktorý budete dlho spomínať. Prejdete si miesta, ktoré človek tvrdou prácou vytvoril za desiatky rokov s vidinou získania zlata, všetko v neopakovateľnej atmosfére horiaceho olejového kahanca. Čelovú lampu dostane každý návštevník pred vstupom, špeciálny odev ani obuv nepotrebujete.
Svätý kríž

31km


Svätý kríž

V dedinke Svätý Kríž stojí Drevený artikulárny evanjelický kostol, ktorý patrí k najväčším dreveným stavbám v Strednej Európy. Kostol bol pôvodne postavený v Paludzi. Presťahovanie začalo v roku 1974 a slávnostná posviacka zrekonštruovaného kostola bola 22. 8. 1982. Kostol je posledným, nepochybne najvýznamnejším umeleckým prejavom slovenskej drevenej cirkevnej architektúry.
Mlyny oblazy – Kvačany

37 km


Mlyny oblazy – Kvačany

Meno Kvačianska dolina patrí čarokrásnej tiesňave skrytej v masíve Chočských vrchov. V jej srdci leží kotlina Oblazy. Ako v rozprávke tu stoja drevené vodné mlyny a píla - pamiatky ľudového technického staviteľstva z počiatku 19. storočia. Len zázrakom a veľkým úsilím dobrovoľníkov sa zachovali v autentickom stave, začlenené v malebnej krajine. Sú unikátnym dokladom estetického cítenia, remeselnej zručnosti a technického umu našich predkov, snáď posledné svojho druhu.
Liptovský Mikropivovar

37 km


1. Liptovský Mikropivovar – Kvačany

Mikropivovar vo vidieckej usadlosti v Kvačanoch je novopostaveným penziónik, ktorého súčasťou je malý pivovar. Vyrába sa tu Bio, nepasterizované, kvasinkové, BRONTVAIOVSKE PIVO. Okrem degustácie a prednášky o pive môžete pri výrobe piva I asistovať.
Thermal park -  Bešeňová

37 km


Thermal park - Bešeňová

Celoročný thermal park Bešeňová je vybudovaný na báze horských prameňov termálnych vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5°C. Pôsobia blahodarne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a majú priaznivé kozmetické účinky. Termálna voda obsahuje vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán, draslík, mimoriadne množstvo síranov, bikarbonátov, voľný kysličník uhličitý a ďalšie minerály.
Keltské múzeum Havránok

43 km


Keltské múzeum Havránok – Bobrovník

Havránok je jednou z najstarších kultúrnych pamiatok na Liptove. Za kultúrnu pamiatku bol vyhlásený v r. 1967. Na týchto miestach kedysi žili Kelti, čoby prví obyvatelia Liptova. Hneď po vstupe od Liptovskej Mary sa môžete oboznámiť s typickými keltskými obydliami, ktoré sú zariadené aj vo vnútri.
Skanzen – Vlkolínec

45 km


Skanzen – Vlkolínec

Vyše 40 drevených domčekov zo 16. až 19. storočia prirodzene vsadených do nádhernej a nepoškvrnenej prírody sú skutočným balzamom na dušu. Ako žili, kto boli, čím sa zaoberali, v akých hrncoch a ako varili, na čom spávali naši predkovia? Práve na tieto otázky ponúka zachovalá autentická dedina Vlkolínec konkrétne odpovede.
SMúzeum Oravskej dediny

56 km


Múzeum Oravskej dediny - Zuberec

Múzeum je umiestnené v prekrásnom podhorskom prostredí v podhorí Roháčov. Viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry je tu rozostavených v niekoľkých celkoch, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy – Dolnooravský rínok, Zamagurská ulica, Goralské lazy. Nechýbajú tu ani technické stavby ako mlyn na vodný pohon, plátennícky mangeľ na hladenie modrotlače, olejáreň, hrnčiarska pec a iné.
Aquacity, Poprad

58 km


Aquacity - Poprad

V aquaparku Aquacity Poprad, ktorý sa rozprestiera iba 500m od mesta Poprad, zažijete príjemné chvíle plné zábavy či už ste dospelý alebo dieťa. Pre veľký počet wellness a iných služieb v areáli sa stal ideálnym miestom na strávenie pekných chvíľ s rodinou alebo priateľmi.
Belianska jaskyňa

60 km


Belianska jaskyňa

Belianska jaskyňa, ktorá bola známa zlatokopom už v prvej polovici 18. storočia, sa nachádza v atraktívnom prostredí Tatranského národného parku, vo východnej časti Národnej prírodnej rezervácie Belianske Tatry. Na prehliadkovej trase dominujú pagodovité stalagmity a sintrové vodopády s dĺžkou presahujúcou 50 m.
Meander park

68 km


Meander park – Oravice

THERMAL ORAVICE leží na území regiónu Oravy – Západné Tatry. Z hĺbky 1611 m vyviera prírodná termálna voda s blahodárnym účinkom s teplotou 58°C. Termálna voda je vysoko mineralizovaná sodno – vápenato – horečnato - siričitá s vysokým obsahom železa. Priamy vstup z budovy a bazénov umožňuje kúpať sa v každom počasí a každom ročnom období.